Bizim Öykümüz
Dondurmanın Doğuşu
Dondurmanın Doğuşu
  • Alpedo, dondurma mükemmel kıvamı, lezzeti ile dondurma ustalarımızın mucizesidir. Tamamen doğal olarak ahir dağı eteklerinden elde ettiğimiz salep ve tamamen doğal şeker pancarından üretilmiş şeker ve en önemlisi Kahramanmaraş Coğrafyasına özgü kekik, keven, sümbül ve çiğdem gibi çiçeklerle beslenen keçilerin eşsiz kıvam ve aromaya sahip sütleri; Dondurma ustalarımızın mahir ellerinde benzersiz bir lezzete ulaşarak Türkiye’de tek, Dünyada marka olmuştur.
  • Kahramanmaraş Dondurmasının en büyük özelliği üretiminde kullanılan sütün keçi sütünün tamamen doğal olarak elde edilmesidir.  İlk olarak 90 derece sıcaklıkta kaynatılan tamamen doğal keçi sütlerimiz, mikroorganizmalardan arındırılıyor. Daha sonra keçi sütümüze önce tamamen doğal kendi üretimimiz olan sahlep, ve sonrasında doğal şeker pancarından elde edilen şeker katılır. İyice karıştırılan bu karışım, 6-8 saat dinlendirdikten ve eksi 6 derecede soğutulduktan sonra tüketime sunulur. İçerisinde A B C D ve E grubu vitaminleri ile kalsiyum fosfor, magnezyum, sodyum, potasyum demir ve çinko gibi mineraller de bulunan Kahramanmaraş dövme dondurmasının 100 gr. sade dondurmada 135 mg kalsiyum, 115 mg fosfor, 100 mg. sodyum, 160 mg. potasyum, 0,1 mg. demir, 130 mg. A vitamini, 0,21 mg.E vitamini 0,25 mg. B vitamini ve 0,13 mg. diğer vitaminlerin olduğu tespit edilmiştir. Bugün Kahramanmaraş dövme dondurmamız 50 farklı çeşit ve tat da üretilip yurt içi ve yurt dışına dağıtımı yapılmaktadır.
  • Alpedo, Kervan Lezzet Grubu bünyesinde yer alan global bir dondurma markasıdır. Dünya genelinde 7 ülkede -Türkiye, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan, Irak- 72000 noktaya gerçek Kahramanmaraş dondurmasını ulaştırırken; bu ülkelerde master franchising sistemi ile operasyonlarını devam ettirmektedir.
  • Alpedo sadece bir dondurma markası değil; aynı zamanda yüzyıllardır süregelen bir kültürün temsilcisidir. 
HAKKIMIZDA
Maraş Dondurması'nın sırrı şehrin sırtını yasladığı Ahır Dağı'nın doğal zenginlikleri ile keçi sütünün sabırla yoğrulmuş ustalığında gizlidir.

Ortaya çıkan muhteşem karışımı 1960'lı yıllarda Durgut Usta kendi alınteri ve becerisi ile sabırla işledi.

İşte Maraş Dondurması'nın eşsiz lezzeti ve yoğunluğu bu sabırda gizlidir.
İLETİŞİM
Adres
Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:136 Onikişubat Kahramanmaraş/Türkiye
Telefon
+90 344 237 64 44
Fax
+90 344 237 64 47
E Mail
info(at)alpedo.com.tr
Dış Ticaret / Export
export(at)alpedo.com.tr
Alpedo © 2023 Tüm Hakları Saklıdır