Firma Profili
Firma Profili
Firma Profili
Kahramanmaraş’ın zengin otlaklarında beslenen keçilerin sütü ve yabani orkidenin kökünden elde edilen sahlebin verdiği tat, dövme ustalığının verdiği koyu kıvam ile birleşerek gerçek dondurmanın lezzeti, Türkiye’nin dondurması Alpedo'yu doğurdu.

Modern tesislerde üretilen Alpedo, 1960'lı yıllardan günümüze dünya standartlarında bir gelişme gösterdi. Geleneksel yöntemlerle başlayan bu lezzet yolculuğu, yıllar içinde Alpedo Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde güçlü bir yapıya kavuştu.

Alpedo; gerçek dondurmanın lezzet sırrını kaybetmeden, geleneksel imalathanelerden modern tesislerde üretime geçerek yeni bir süreç başlattı. Üretim tesislerindeki tüm ürünler, kalite denetimlerinden sonra damaklarımıza ulaşana kadar soğuk hava depolarında muhafaza edilerek, ilk güngü tazeliğini korumaktadır.

Kahramanmaraş dondurması, Durgut Usta'dan bugüne geleneksel dondurma ile başlayan serüvenine, Alpedo ile dünyanın tanıdığı bir lezzete ve markaya dönüştü.
HAKKIMIZDA
Maraş Dondurması'nın sırrı şehrin sırtını yasladığı Ahır Dağı'nın doğal zenginlikleri ile keçi sütünün sabırla yoğrulmuş ustalığında gizlidir.

Ortaya çıkan muhteşem karışımı 1960'lı yıllarda Durgut Usta kendi alınteri ve becerisi ile sabırla işledi.

İşte Maraş Dondurması'nın eşsiz lezzeti ve yoğunluğu bu sabırda gizlidir.
İLETİŞİM
Adres
Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:136 Onikişubat Kahramanmaraş/Türkiye
Telefon
+90 344 237 64 44
Fax
+90 344 237 64 47
E Mail
info(at)alpedo.com.tr
Dış Ticaret / Export
export(at)alpedo.com.tr
Alpedo © 2023 Tüm Hakları Saklıdır