Bizden Haberler
Alpedo Lezzet Yolculuğu Programı
25.11.2022
Alpedo Lezzet Yolculuğu Programı
Kahramanmaraş Dondurma sektörünün en önde gelen firmalarından olan Alpedo; Show tv’nin sevilen programı lezzet yolculuğunu ve program sunucusu Turgay Başyayla’yı misafir etti. Turgay Başyayla ve Sami Kervancıoğlu beraber demir örste dondurma dövdüler. Show TV de yayınlanan lezzet yolculuğu programının bu haftaki durağı Kahramanmaraş oldu. Kahramanmaraş’ta Kervan pastanelerine gelen Turgay Başyayla birçok lezzeti dünyaya tanıttı.

Kahramanmaraş dondurması döven Başyayla yaptığı açıklamada; Show TV ile lezzet yolculuğu programının Kahramanmaraş’a altıncı gelişi, Kahramanmaraş benim için bir gastronomi kenti ve kendini artık ifade etmeye ve lezzetlerini artık anlatmaya başlamış, köklü tarihle tamamlayan şiiri ve şairin en çokta Kahramanların diyarındayız.

Bölgenin incisi, Dondurmanın birincisi Kahramanmaraş
Başyayla, Kahramanmaraş çok misafirperver, çok güler yüzlü ve misafirlerini çok güzel ağırlıyorlar. “Bölgenin incisi, dondurmanın birincisi” Kahramanmaraş. Dövme dondurması dünya çapında üne kavuşmuş çok sağlıklı kıvamı yerinde yeni tarzdaki sunumlarıyla her gün kendini geliştiriyor. Ama en önemlisi dondurmanın sağlığımız için çok önemli etkileri var ve tüm vitaminleri içinde barındırması, bu denli güzel anlatılması bizleri de mutlu ediyor.

Kahramanmaraş’ta coğrafi işaret alınması gereken onlarca lezzet var
Bizde her geldiğimizde Kahramanmaraş’ın lezzetli yemeklerini, tarihi ve özel yerlerini, konaklarını, şiirini, şairini anlatırken aynı zamanda muhteşem lezzetlerine değiniyoruz. Kahramanmaraş sadece dondurma değil lezzeti de dünya çapında üne karışması gereken bir diyardır. Coğrafi işaretleri daha da fazla alması gereken bir diyar aslında. Örneğin tarhana buranın ama acilen firik pilavının da bulgurunun da coğrafi işaretinin alınması gerekiyor. Kahramanmaraş’ta coğrafi işaret alınması gereken ismini sayamadığımız onlarca lezzet var, ben burada Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel aracılığı ile tüm Kervan Pastaneleri Alpedo ekibine teşekkür eder başarılarının devamını dileriz, dedi.
HAKKIMIZDA
Maraş Dondurması'nın sırrı şehrin sırtını yasladığı Ahır Dağı'nın doğal zenginlikleri ile keçi sütünün sabırla yoğrulmuş ustalığında gizlidir.

Ortaya çıkan muhteşem karışımı 1960'lı yıllarda Durgut Usta kendi alınteri ve becerisi ile sabırla işledi.

İşte Maraş Dondurması'nın eşsiz lezzeti ve yoğunluğu bu sabırda gizlidir.
İLETİŞİM
Adres
Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:136 Onikişubat Kahramanmaraş/Türkiye
Telefon
+90 344 237 64 44
Fax
+90 344 237 64 47
E Mail
info(at)alpedo.com.tr
Dış Ticaret / Export
export(at)alpedo.com.tr
Alpedo © 2023 Tüm Hakları Saklıdır