FISTIKLI TATLILAR
FISTIKLI BURMA
FISTIKLI BURMA

alpedo Özel lezzetleri arasında yer alan Fıstıklı burmanın tadına doyamayacaksınız...

alpedo lezzet grubunun en özel tatlıları arasında yer alan Fıstıklı burma, hem lezzetinden hem de renk tonundan anlaşılacağı gibi, Kahramanmaraş fıstığının yoğun olarak kullanıldığı bir baklava çeşididir. Fıstık yoğunluğundan dolayı hem tadı, hem de essiz görünümü ile damaklarda ve gözlerde kalıcı bir etki bırakmaktadır. İçerdiği  Kahramanmaraş fıstık oranı yüksek olmasından dolayı, tadı yoğun bir baklavadır. Uzaktan bakıldığında ağır bir tatlı gibi görünse 'de  Fıstıklı Burma tatlımızın üretim ve hazırlık aşamasında, Kervan lezzet grubu tarafından kullanılan doğal malzemeler ve geleneksel hazırlama yaklaşımı ile, Fıstıklı Burma tatlımız  oldukça hafif bir tatlıdır. Kalorisi düşük baklava çeşitleri arıyorsanız fıstıklı burma tercih edebileceğiniz tatlı çeşitlerimiz içinde yer almaktadır. Yaklaşık 1 kilogramlık Fıstıklı Burma tatlımızın, yüzde 40’ından fazlasını fıstık oluşturmaktadır. Bu da, Fıstıklı Burma tatlımızın ne kadar doğal bir tatlı olduğunu gösterir.

Dayanma Süresi: Kışın 20 gün, Yazın 15 gün

Öneri: Kışın alınan Fıstıklı Burma tatlımızı yemeden önce hafif ısıtınız.

Saklama Koşulları: Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.

Fıstıklı Burma tüm tatlı Ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi kullanılmamış olup tamamen doğal pancar şekeri, boz Kahramanmaraş fıstığı ve Kendi tesisimizde elde edilen tereyağı kullanılmaktadır.

HAKKIMIZDA
Maraş Dondurması'nın sırrı şehrin sırtını yasladığı Ahır Dağı'nın doğal zenginlikleri ile keçi sütünün sabırla yoğrulmuş ustalığında gizlidir.

Ortaya çıkan muhteşem karışımı 1960'lı yıllarda Durgut Usta kendi alınteri ve becerisi ile sabırla işledi.

İşte Maraş Dondurması'nın eşsiz lezzeti ve yoğunluğu bu sabırda gizlidir.
İLETİŞİM
Adres
Hacı Mustafa Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:136 Onikişubat Kahramanmaraş/Türkiye
Telefon
+90 344 237 64 44
Fax
+90 344 237 64 47
E Mail
info(at)alpedo.com.tr
Dış Ticaret / Export
export(at)alpedo.com.tr
Alpedo © 2023 Tüm Hakları Saklıdır